Pronájem - vinný sklep pod Římským vrchem
Home Pronájem Vinice a víno Římský vrch - Hradisko Novomlýnské nádrže Cyklotrasy - výlety

Vinice a víno

Příběh naší vinice se odehrává v dobách současných, ale místo, kde kořeny keřů révy vinné prorůstají stále hlouběji, je historicky opředeno až tam, kde Marco Aurelio a Římané zanechali své stopy - podrobně o historii na stránce Mušov - brána do Římské říše.

Víno Římský vrch - ryzlink vlašský V roce 2009 jsme začali hospodařit na části vinice pod Římským vrchem, kterou jsme vrátili zpět ,,ke kořenům“ - ke starému způsobu pěstování révy vinné. Ryzlink vlašský je naše odrůda, kterou zde pěstujeme. Vinice byla vysázena v 70, letech minulého století v řadách širokých 280 cm z důvodu dostupné techniky, v letech 2009 až 2014 proběhla rekonstrukce, dosázením řad na úzký spon 140 cm x 80 cm, tím jsme révu donutili větší konkurenci a hlubokému kořenění.

Vinici obděláváme s ohledem na ekologii bez glyfosátů, hnojíme pouze vyzrálým hnojem 1x za 2 roky a většina prací je prováděna ručně nebo úzkým pásovým traktorem s minimálním utužením půdy. Sklizeň hroznů je prováděna ručně.

Víno je vyráběno šetrným způsobem s minimálním použitím konzervačních prostředků. Podloží vinice - sediment nezpevněný, písky, štěrky, pískovce, slepence, zvětralé schránky živočichů z éry NEOGÉNU dávají vínu jedinečný charakter.

Vína jsou plná, minerální s příjemnou kyselinkou.

Přejeme Vám příjemné chvíle u skleničky našeho Vlašáku.

Pro aktuální nabídku vín nás kontaktujte: Roman Dvořák - tel.: 602 526 748, e-mail: roman.dvorak1970@gmail.com

Vinice Římský vrch - Ryzlink vlašský Vinice Římský vrch - vinice po rekonstrukci Vinice Římský vrch - archeologický průzkum pod částí vinice
Pronájem - Klikněte pro zvětšení Vinice Římský vrch - vinobraní Vinice Římský vrch - Ryzlink vlašský
Vinice Římský vrch - Ryzlink vlašský Vinice Římský vrch - původní stav před rekonstrukcí Víno Římský vrch - kolek římské 10. legie na cihle nalezené na Hradisku u Mušova

Kontakt: Dvořáková Ladislava, U zoologické zahrady 2a, 635 00 BRNO, Tel.: 606 932 180, E-mail: ladusina01@gmail.com