Pronájem - vinný sklep pod Římským vrchem
Home Pronájem Vinice a víno Římský vrch - Hradisko Novomlýnské nádrže Cyklotrasy - výlety

Cyklotrasy - výlety

Cykloturistika

Cyklotrasy Při pobytu v rekreační oblasti Pasohlávky přímo lákají k projížďkám na kole trasy v rovinatém terénu. Spojení mezi jednotlivými obcemi Ivaň, Strachotín, Dolní Věstonice, Brod nad Dyjí a Drnholec zajišťuje cyklotrasa kolem ATC Merkur, která je vedena kolem horní a střední nádrže Novomlýnské nádrže.
Z této cyklotrasy je přímé napojení na moravskoslezskou dálkovou cyklotrasu (č.41), po níž se může pokračovat až do Lednicko–valtického areálu.
V Pasohlávkách cyklotrasa kopíruje další dálkovou cyklotrasu, Jantarovou stezku (č.4), která vede na rakouské hranice (hraniční přechod Hevlín/Laa an der Thaya) nebo na rakouské hranice (hraniční přechod Hevlín/Laa) nebo obráceným směrem na Židlochovice a Brno - cyklostezka Brno - Vídeň.

MORAVSKÉ VINAŘSKÉ STEZKY tvoří ucelenou síť značených cyklistických tras na území všech vinařských oblastí jižní Moravy. Každá z devíti vinařský oblastí má svou vlastní vinařskou stezku, všechny jsou pak společně propojeny páteřní Moravskou vinnou stezkou od Znojma až do Uherského Hradiště. Jednotlivé stezky jsou pojmenovány podle vinařské oblasti, přes které vedou, a spolu s páteřní trasou nabízí cyklistům mnoho menších i větších okruhů pro krátké i dlouhé cykloturistické výlety. Obcí Pasohlávky vede Mikulovská vinařská stezka.

Výlety

Návštěvnické centrum Mušov – Brána do Římské říše : 1 km
Vstupte na místa, kde před téměř 2000 lety tábořili slavní římští legionáři císaře Marca Aurelia. Návštěvnické centrum pro Vás na úpatí archeologického naleziště a kulturní památky Hradisko u Mušova vybudoval a provozuje Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i.
Více na www.branadorimskerise.cz

Dolní Věstonice : 10 km
Archeologická expozice regionálního muzea v Mikulově se známou soškou Věstonické Venuše

Lednicko - valtický areál : do 30 km
Významné památky zapsané do seznamu UNESCO - zámek, Minaret, zámecký park, skleník, Tři grácie, Rajsna, Apolonův chrám, Dianin chrám

Mikulov : 15 km
Městská památková rezervace - regionální muzeum,Ditrichštejsnká hrobka, synagoga, Sloup Nejsvětější trojice, Přírodní rezervace Svatý kopeček

Pavlovské vrchy : 10 km
Přírodní rezervace CHKO Děvín, zříceniny hradů Děvičky, Sirotčí hrádek

Kontakt: Dvořáková Ladislava, U zoologické zahrady 2a, 635 00 BRNO, Tel.: 606 932 180, E-mail: ladusina01@gmail.com